Eselame alejkum ue rahmetullahi ve berekatėhu,

Paqja dhe meshira e allahut qofshin mbi ju dhe familjet e juaja, e pershendetjet edhe selamet ja

dergojme profetit tone te fundit,drites njerzimit Muhamedit Selallahu alejhi ve selam,familjes se ti,

shokeve te ti dhe te gjith besimtareve musliman qe e ndjeken rrugen e ti deri ne diten e gjykimit.

Njoftojm tė gjithė dėgjuesit tanė se nga data:28/06/2014 deri me datė 28/07/2014 i tėr Staffi i

www.radionatyra.com do jem nė pushime pėr hirė tė muajit te madhėrishėm tė Ramazanit.

I tėr staffi realizues i Radio Natyrės tė gjithė besimtarėve Musliman ju uron Axherim tė lehtė,dhe

tė pranuar te Zoti i madhėruar all-llahu Xhele Shanuhu.

 

 

 


Ēdo te Shtunde qė nga Ora 23:00 deri ne Oren 00:00 Loja Shpėrblyese

Nė Lojen Shpėrblyese (Kuiz) keni mundėsin tė Fitoni 100 Pfund (120 Euro)

Duke u pėrgjigjur vetėm 5 Pyetjeve tė cilat Parashtrohen Personalisht nga Drejtoresha e Radios

Pyetjet janė tė ndryeshme Hisori, Kultur, Gjeografi, Muzik etj.

Programi i RadioNatyra

Urime dhe Pėrshendetje


Ēdo natė duke filluar nga ora 21:00 deri nė oren 23:00

Duke ju mudėsuar tė gjihė ndėgjuesve qė tė Urojnė dhe tė Pėrshendesin mė tė Dashurit e tyre.

Emision i cili mundeni tė behi pjesė permes numrave te
Telefonit:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50

Gjithashtu mundeni tė na Kontaktoni edhe nepėrmjet Versionit
SKYPE:     Radio.Natyra

Tė gjithė tė tjerėt tė cilet s'deshirojnė te kyqen ne Radio Live,
kanė munėsin tė shkruajn pėrshendetjet e tyre nė Posten elktronike.
e cila gjindet naltė tek Menu Dergo Urime.

Tė gjitha keto Ju Ofron Radio Natyra Falas.

Emisioni i NatėsĒdo natė duke filluar nga ora 23:00 deri nė oren 00:00

Emision me Tema tė ndryshme.

Emision i cili mundeni tė bėhi pjesė permes numrave tė
Telefonit:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50

Gjithashtu mundeni tė na Kontaktoni edhe nepėrmjet Versionit
SKYPE:     Radio.Natyra

Stafi i RadioNatyra

Stafi i RadioNatyres Kerkon Njė Moderatore/Moderator, te Interesuarit munden tė na Kontaktojn nė E-mail adresen tonė info@radionatyra.com

Studio Qendrore


L. Rekaj
Coventry(Angli)
Tel:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50
Skype:
Radio.Natyra

Studio Nr. 2


O. Azemi
Bruksell (Belgjikė)
Tel:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50
Skype:
Radio.Natyra

Studio Nr.3


Ali Rexhepi
Suedi
Tel:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50
Skype:
Radio.Natyra

Studio Nr.4


S.Krasniqi
(Irlandė)
Tel:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50
Skype:
Radio.Natyra

Studio Nr.5


F. Berisha
Klinė Kosovė
Tel:
+33 970 466 331
+44 247 698 04 50
Skype:
Radio.Natyra

Studio Nr.6


Se Shpejti

Lajmet e Fundit